BİZ KİMİZ?

TED Rönesans Koleji lise öğrencileri olarak okulumuzda ilkini düzenleyeceğimiz forumumuz için çok heyecanlıyız! Bir yıl boyunca organizasyonumuzun kusursuz olması için çok çalıştık. 35 kişiden oluşan TED Rönesans Koleji ekibi; konferans öncesi sorumluları ve konferans süreci sorumluları olarak ikiye ayrılıyor. 

BAŞ ORGANİZATÖRLER

Ayşegül Merve TOPTAŞ

TED Rönesans Koleji

Melis BALKAN

TED Rönesans Koleji

BAŞ ORGANİZATÖR

YARDIMCISI

Hüsna DİNÇELEK

TED Rönesans Koleji

EŞ BAŞKANLAR

Taylan KIRCI

Ege TEKTUNALI

Marmara Üniversitesi

BAŞKAN YARDIMCISI

Özyeğin Üniversitesi

AKADEMİK DANIŞMAN

Yiğit ERTURHAN

Hasan BAŞKURT

Yeditepe Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

EDİTÖRLER

Eylül SUVARDAR

Bilgi Üniversitesi

Zeynep KİRİŞ

Bilgi Üniversitesi

VİDEO EDİTÖRÜ

Kutay ALTUNKAYNAK

Yaşar Üniversitesi

MEDYA DANIŞMANI

Berhan ÖNGEN

Yeditepe Üniversitesi

FORUM HAKKINDA BİLGİ

TEDRUF NEDİR?

  

TEDRUF, Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen öğrencilerin toplanıp ülke sorunlarına çözüm bulduğu bir öğrenci organizasyonudur.

 

Eğitim, hayvan hakları, iş güvenliği, dış ilişkiler, sağlık, ekonomi, teknoloji, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi değişik konular hakkında farklı düşünce ve karaktere sahip öğrencilerin güncel dünya sorunlarını tartışarak olası çözümler getirmeleri bu organizasyonun ana amacıdır.  

TEDRUF 2019 konferansında değişik bakış açılarını irdeleyip daha iyi çözümlere götüren önemli yolları kavrayacağız ve tüm bu süreçlerde ise hiç tanımadığımız kişilerle çalışacağız. Farklı düşüncelere saygı ile yaklaşmayı, güven, merak, dikkat ve sabrın düşünme sürecinde önemli değerler olduğunu görerek birlikte çalışma ortamı içinde olacağımız için oldukça heyecanlıyız.

Sekiz farklı gündeme dayalı ve bizler tarafından özenle hazırlanıp kontrolleri yapılmış ülke gündem maddelerini dört gün boyunca tartışarak, her komitede bulunan on beşer delegenin üzerinde durduğu konuları bir çözüm taslağında toplayıp ve bu taslağın da konferansın son günü olan ‘’Genel Kurul’’ günü (02 Aralık 2019) komite başkanlarının ve gazetecilerin önünde tartışacağız. Son aşama olarak da delegelerin kendi aralarında yaptığı oylamalarla komite sorun ve çözümlerinin genel kuruldan geçmesiyle forumumuzu tamamlayacağız.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now